FOTOWOLTAIKA
Szukasz oszczędności
w domowym budżecie?
Chcesz posiadać własną elektrownie?
Zainwestuj w instalację fotowoltaiczną!
ZAPYTAJ O OFERTĘ

Jak działa instalacja fotowoltaiczna w praktyce?

Fotowoltaika to technologia, która bazuje na tzw. efekcie fotowoltaicznym, dzięki któremu możliwe jest przetwarzanie energii słonecznej w energię elektryczną. Moduły fotowoltaiczne zbudowane są z połączonych ze sobą ogniw fotowoltaicznych, które wykonane są z krzemu. Docierające do ogniw światło słoneczne w postaci fotonów, zderza się z elektronami wprawiając je w ruch. W ten sposób powstaje energia elektryczna. Następnie za pomocą inwertera wygenerowana energia elektryczna w postaci prądu stałego przekształcana jest w prąd zmienny, który płynie w gniazdkach.

Fotowoltaika z Inową

Profesjonalne doradztwo i projekt

Pierwszym krokiem w procesie powstawania instalacji fotowoltaicznej jest wizja lokalna oraz ocena możliwości wykonawczych, warunków technicznych i zapotrzebowania na prąd, które później są podstawą do przedstawienia projektu instalacji.

Montaż i uruchomienie instalacji

Kolejnym etapem jest zamontowanie instalacji przez naszych doświadczonych, certyfikowanych instalatorów oraz konfiguracji urządzenia, jak również bieżącą obsługę zgłoszeń reklamacyjnych.

Satysfakcja z użytkowania i rozliczenie dotacji

Ostatnim etapem jest zgłoszenie instalacje do zakładu energetycznego, zapewniając Ci radość z niskich rachunków za energię elektryczną przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne, jak również załatwienie wszystkich formalności związanych z pozyskaniem oraz rozliczeniem dotacji.

Jak wygląda montaż?

Montaż instalacji fotowoltaicznej obejmuje kilka podstawowych etapów. Na początku w zależności od rodzaju instalacji dobrana jest odpowiednia konstrukcja mocowania przystosowana do konstrukcji budynku lub gruntu. Następnie moduły fotowoltaiczne są mocowane na przygotowanej konstrukcji, zwykle za pomocą specjalnych uchwytów. Kolejno podłączane są panele fotowoltaiczne z inwerterem za pomocą odpowiednich przewodów. Pozostaje również podłączenie do sieci elektrycznej, w tym celu konieczne jest skompletowanie formalności związanych z podłączeniem do sieci, a następnie przeprowadzenie odpowiednich podłączeń. Po zakończeniu montażu przeprowadzane są testy, aby upewnić się, że instalacja działa poprawnie. Następnie można ją uruchomić i rozpocząć produkcję zielonej energii.

Korzyści z fotowoltaiki

Co zyskujesz?

Najtańszy w utrzymaniu bezobsługowy sposób ogrzewania domu

Możliwość współpracy z istniejącym systemem ogrzewaniem

Nieograniczony dostęp do energii z powietrza, które nas otacza

Nowoczesna technologia, która daje korzyści finansowe

Możliwość montażu niemal w każdym pomieszczeniu – brak spalin

Współpracując z nami nie musisz nawet wychodzić z domu

Dotacje

Inowa sp. z o.o. to lider w dziedzinie rozwiązań energetyki odnawialnej. Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych technologii, które nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także pozwalają obniżyć rachunki za prąd. Korzystając z naszych usług klienci zyskują pomoc w zakresie wypełnienia niezbędnej dokumentacji oraz uzyskania dofinansowania.

Dotacja na instalacje fotowoltaiczną wynosi:

do 7 000 zł

Program powstał, by zachęcić jak największą liczbę gospodarstw w kraju do produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych. W programie możesz otrzymać do 50% zwrotu kosztów instalacji. Dotacja jest zwolniona z podatku PIT, a jeśli koszty inwestycji będą wyższe, możesz je odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

do 15 000 zł

To rządowy program dofinansowania skierowany do odbiorców indywidualnych, a jego celem jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń generowanych przez gospodarstwa domowe. Dofinansowanie jest trzystopniowe i uzależnione od rocznych dochodów całego gospodarstwa domowego lub w przeliczeniu na miesięczny dochód każdego z lokatorów gospodarstwa domowego.
Lokalne dofinansowania

nawet do 100%
kosztów netto

w Polsce, oprócz szeregu ogólnopolskich dotacji na fotowoltaikę, działa wiele regionalnych programów wspierających rozwój Odnawialnych Źródeł Energii. Ich lokalny charakter sprawia, że mogą być lepiej dostosowane do potrzeb społeczności, a to niekiedy może zapewnić korzystniejsze warunki wsparcia, niż np. w przypadku programów ogólnopolskich.

Zaufaj doradcom firmy Inowa jako partnerowi w dostarczaniu inteligentnych rozwiązań energii odnawialnej. Nasza firma nie tylko dba o środowisko, ale również wspiera Cię w uzyskaniu korzyści finansowych dzięki programom dotacyjnym. Skontaktuj się z nami już dziś i zainwestuj w przyszłość, gdzie zrównoważone i efektywne rozwiązania idą w parze z oszczędnościami.

Fotowoltaika na dachu

Instalacja fotowoltaiczna na dachu składa się z konstrukcji dostosowanej do kąta nachylenia dachu oraz jego pokrycia. Wykonujemy darmowy audyt, aby ocenić możliwości techniczne montażu modułów fotowoltaicznych. Instalacja bardzo ładnie prezentuje się na budynkach mieszkalnych, więc o wygląd swojego domu nie musicie się martwić. W swojej ofercie posiadamy również panele czarne.

Fotowoltaika na gruncie

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie charakteryzuje się bardziej rozbudowaną konstrukcją wbijaną, na której znajdują się panele fotowoltaiczne. Instalacja na gruncie umożliwia dostosowanie idealnego kąta nachylenia oraz zwrócenie instalacji w najbardziej korzystną stronę. Ważne jest, aby odpowiednio ocenić rodzaj podłoża. Instalacja na gruncie jest często stosowana w przypadku skomplikowanych dachów, na których występują liczne zacienienia lub przy budowie farm fotowoltaicznych.

Podstawowe komponenty instalacji fotowoltaicznej

Moduły fotowoltaiczne

Znane również jako ogniwa słoneczne lub panele słoneczne, są urządzeniami elektrycznymi, które przekształcają energię świetlną światła słonecznego w energię elektryczną za pomocą zjawiska fotoelektrycznego.

Inowa w swoich rozwiązaniach wykorzystuje moduły czołowych producentów między innymi Corab oraz Jinko, które charakteryzują się wysokimi uzyskami w całym okresie eksploatacji dzięki znakomitej sprawności działania i zastosowaniu wielu nowoczesnych technologii, jak również estetycznym wykonaniem oraz długim okresem gwarancji.

Moduły fotowoltaiczne

To urządzenie elektroniczne, które przekształca prąd stały (DC), generowany przez moduły fotowoltaiczne, na prąd zmienny (AC), który jest używany w większości domowych urządzeń i dostarczany do sieci energetycznej. 

Inowa w swoich montażach stosuje najnowocześniejsze urządzenia najlepszych producentów, w tym FoxESS, Huawei oraz SolarEdge. Oprócz swego zasadniczego zadania, falowniki realizują szereg dodatkowych funkcjonalności, takich jak: zabezpieczenia elektryczne, monitoring pracy instalacji fotowoltaicznej, synchronizacja z siecią energetyczną.

Dlaczego warto uzupełnić instalację fotowoltaiczną o magazyn energii?

Magazyny energii są urządzeniami przechowującymi energię elektryczną wyprodukowaną w ciągu dnia ze słońca w celu jej późniejszego wykorzystania. Mogą one służyć do zwiększenia autokonsumpcji, jak i znacząco obniżyć rachunki za prąd. Magazyny energii zapewniają rezerwowe źródło zasilania w przypadku awarii sieci energetycznej, dzięki czemu gwarantują niezależność energetyczną instalacji.

Co zyskujesz posiadając magazyny energii?

Zwiększenie autokonsumpcji

czyli znaczące wykorzystanie energii z instalacji fotowoltaicznej na zaspokojenie własnych potrzeb energetycznych. Wzrost autokonsumpcji pozwala na ograniczenie poboru energii z zakładu energetycznego i tym samym na obniżenie rachunków za prąd

Zasilanie awaryjne

zapewnienie awaryjnego zasilanie podstawowych urządzeń domowych w przypadku przerwy w dostawie prądu z sieci energetycznej

Oszczędność kosztów

optymalizacja zużycia energii i wykorzystanie tańszej energii w okresach wyższego popytu przyczyniają się do obniżenia kosztów energii dla konsumentów oraz przedsiębiorstw

Magazyny energii w naszej ofercie

GoodWe

System akumulatorów z serii Lynx Home F jest idealnym rozwiązaniem do inteligentnego zarządzania energią i optymalizacji zasilania awaryjnego. Układane w stosy moduły akumulatorów z funkcją samo wykrywania ułatwiają instalację systemu, a niezawodna technologia ogniw akumulatorów zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.

Huawei

Oferta magazynu energii z serii Huawei Luna 2000 posiada skalowaną budowę na bazie modułów o pojemności 5 kWh każdy. Wbudowany wyświetlacz oraz zsynchronizowana aplikacja Fusion Solar zapewniają wizualizację parametrów pracy magazynu. Magazyny tej marki posiadają 10 lat gwarancji.

Pylontech

Pylontech Force jest najnowszą wersją baterii wysokiego napięcia systemu przechowywania energii elektrycznej. Nowo zaprojektowany system zapewnia łatwą instalację. Posiada on również możliwość stosowania na zewnątrz / wewnątrz daje większe możliwości instalacji. Idealny dla dużych domów i małych komercyjnych zastosowań.

BYD

Baterie firmy BYD posiadają najwyższa wydajność dzięki połączeniu szeregowym wysokiego napięcia. Opatentowana modułowa konstrukcja wtyczki nie wymaga wewnętrznego okablowania i zapewnia maksymalną elastyczność i łatwość użycia. Dodatkowo akumulatory posiadają najwyższe standardy bezpieczeństwa, takie jak VDE 2510-50.
Weronika Solawa
Weronika Solawa
2024-03-01
Firma wykonała projekt fotowoltaicznej w ciągu tygodnia, montaż w kolejnym tygodniu. A ja cieszę się teraz z niskich rachunków i planuję założyć klimatyzację. Też w Inowa. Polecam też na montaż solarów, montowali u sąsiadów.
Robert Pałac
Robert Pałac
2024-03-01
Polecam, solidna firma, miła i kompetentna obsługa klienta.
artur starościk
artur starościk
2023-12-05
Bardzo przyjazne miejsce.
Cezary Drenda
Cezary Drenda
2023-10-18
Firma godna polecenia! Obsługa klienta na najwyższym poziomie, szybka i profesjonalna instalacja inwestycji!
Mirosław Zawada
Mirosław Zawada
2023-09-13
Profesjonalne i rzetelne podejście do tematu. Szybka i dokładna wycena oraz montaż instalacji gazowej ( kotła wraz buforem).
Andrzej Dziędziel
Andrzej Dziędziel
2023-08-01
Jestem MEGA !!!! zadowolony począwszy od rozmowy z Przedstawicielem, poprzez montaż i instruktarz. polecam z całego serca. szybko sprawnie i czysto.
Kinga L
Kinga L
2023-07-31
Zdecydowanie najlepsza firma w małopolsce. Solidność, terminowość a przede wszystkim kontakt.

Nasze realizacje

Kraków

Moc: 5,11 kWp

Kłaj

Moc: 4,8 kWp

Wrocanka

Moc: 18 kWp

Trzciana

Moc: 5 kWp

Kraków

Moc: 6,375 kWp

Kraków

Moc: 5,475 kWp

Kraków

Moc: 5,84 kWp

Kraków

Moc: 5,34 kWp

Kontakt

Zostaw swój numer, a my się z Tobą skontaktujemy

    Współpracują z Nami